COMEXIO

 

Niemiecka firma Comexio GmbH jest producentem systemu automatyki inteligentnego budynku. Centralną jednostką jest IO-Server wyposażony w wejścia i wyjścia binarne oraz analogowe, 1-wire i 0-10V. Posiada interfejs magistrali KNX . IO-Server Comexio może pracować autonomicznie oraz jako część - rozszerzenie systemu KNX.

COMEXIO opracowało system dostosowany do potrzeb nowoczesnego użytkownika. W rezultacie powstał otwarty i przystępny system, który łatwo integruje komponenty wielu producentów. Dzięki temu system Comexio może być w prosty sposób rozszerzany w dowolnym czasie. Zarządzanie systemem jest niezależne od używanych urządzeń mobilnych. Potrzebna jest tylko dowolna przeglądarka internetowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bezpłatnie i z dowolnego miejsca na ziemi sterować oświetleniem, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi zgodnie z naszymi bieżącymi potrzebami.
COMEXIO bazuje na ponad 60 letnim doświadczeniu. Jako spółka zależna Greiner Schaltanlagen GmbH, COMEXIO może korzystać z doświadczenia ponad 100 pracowników, którzy tworzą przemysłowe systemy sterowania pracujące w wielu krajach. Przy produkcji wymagana jest zaawansowana technologia i najwyższa jakość, ale przede wszystkim absolutna niezawodność.

Wszystkie moduły charakteryzują się niespotykanie korzystnym stosunkiem możliwości funcjonalnych do ceny. Aktualnie dostępne produkty Comexio są opisane na stronie naszego sklepu www.automatyka-knx.pl. Dostępne tam są także zdjęcia i dokładne parametry techniczne.

NOWE INSTALACJE - COMEXIO IO-SERVER

Nowe instalacje automatyki budynkowej opierają się na COMEXIO IO-Server, który jest kompletnym home serwerem kompatybilnym z KNX oraz swobodnie rozszerzalnym. Kompatybilny jest z wieloma systemami: LAN, KNX, s0 impuls, EnOcean, DALI i ZigBee. Do jednego IO-Servera można podłączyć maksymalnie 25 rozszerzeń różnego typu, co daje możliwość sterowanie oświetleniem łącznie z funkcją ściemniania oraz kolorowymi paskami z diodami LED, monitorowania otwarcia okien i drzwi oraz wiele innych...

MODERNIZACJA - COMEXIO Compact-Server

Dzięki instalacji dodatkowych modułów w standardowych puszkach elektrycznych za przełącznikiem lub gniazdami elektrycznymi, można zamienić zwykły budynek w dom inteligentny, W większości przypadków można zmodernizować instalację bez konieczności kucia ścian. Technologia łączności radiowej ZigBee z wbudowaną funkcją repeatera jest bezpieczna, rozwojowa i zapewnia nieograniczony zasięg.

OPROGRAMOWANIE

Oprogramowanie systemu COMEXIO cziała autonomicznie na każdym IO-Serverze. Do zarządzania i programowania, potrzebne jest jedynie urządzenie z zainstalowaną przeglądarką internetową. System COMEXIO łatwo łaczy się z siecią LAN, można też połączyć się z systemem przez internet i zdalnie sterować swoim domem przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

PLANER COMEXIO

Graficzny Planer COMEXIO jest idealnym narzędziem do zaplanowania inteligentnego domu. Aplikacja umożliwia szybkie wprowadzenie założeń systemu i automatycznie przygotowuje zarówno proste zestawienie niezbędnych modułów, jak i pełną dokumentację do wykonania rozdzielnicy elektrycznej. Podczas projektowania Planer automatycznie tworzy dokumentację systemu, obejmującą zestwienie urządzeń, listę połączeń oraz podstawową konfigurację realizującą zadane funkcje. Całe planowane zajmuje niewiele czasu.

SZKOLENIA

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia przygotowujące do samodzielnego planowania, projektowania, konfiguracji i instalacji urządzeń systemu automatyki budynkowej Comexio.

Terminarz szkoleń znajduje się tutaj: SZKOLENIA

 

Słowa kluczowe
back_to_top