Menu Zamknij

Cala – sterowniki pokojowe i przyciski KNX

Inteligentne jednostki sterujące dla systemu automatyki budynkowej KNX tak łatwe w instalacji jak włącznik światła? Jest to możliwe dzięki serii Cala KNX firmy Elsner Elektronik. Sterowniki pokojowe, czujniki i przyciski dopasowane do serii przełączników zainstalowanych w budynku.

Komponenty są dostępne dla systemów ramek w standardzie 55×55 mm powszechnych na rynku europejskim. Urządzenia serii Cala dostępne są w kolorze białym i czarnym i pasują do wzorów ramek wielu producentów. Wszystkie urządzenia Cala, od wyświetlaczy dotykowych po przełączniki, łączy elegancka i przyjazna szklana powierzchnia. W systemie KNX programowalne szklane przyciski zastępują konwencjonalne włączniki światła i podwójne przełączniki do ruchomych rolet. Przyciski mogą być również używane do wywoływania scen i ustawiania innych poleceń KNX. Diody LED w przyciskach zapewniają wizualną informację zwrotną.

Proste przyciski Cala KNX M-T są dostępne z jedną, dwiema lub czterema powierzchniami dotykowymi. Wersje podwójne i poczwórne mają dodatkową funkcję przełączania, gdy kilka pól jest dotykanych jednocześnie. Przycisk Cala KNX MultiTouchT ma trzy obszary funkcyjne określone drukowanymi ikonami: dla światła, temperatury oraz, w zależności od modelu, zacienienia lub scen. Umożliwia to użytkownikowi szybkie znalezienie żądanej funkcji, co jest szczególnie ważne w hotelach i innych budynkach ze zmieniającymi się użytkownikami. Wszystkie przyciski subtelnie wykrywają temperaturę na miejscu za pomocą zintegrowanego czujnika.

 

przyciski cala - elsner elektronik
Elsner seria Cala

Podobne wpisy