KNX

APTOM System

Firma APTOM System zajmuje się dystrybucją urządzeń przeznaczonych dla inteligentnego budynku, domu i mieszkania oraz urządzeniami do systemów kontroli dostępu i systemów zabezpieczeń.

Nasza oferta przeznaczona do systemów automatyki obejmuje urządzenia pracujące w standardzie KNX – EIB, Loxbus, 1-wire, EnOcean (radiowe bez baterii), Eldat (radiowe zasilane z baterii) oraz interfejsy komunikacyjne KNX, LonWorks, Modbus, BacNet, EnOcean, RS232, RS485, USB - przeznaczone do komunikacji pomiędzy systemami (m.in. systemami klimatyzacji asystemami inteligentnego budynku). Oprócz urządzeń do automatyki budynkowej w ofercie znajduje się system zarządzania inteligentnym domem Houseinhand, wykorzystujący iPad, iPod Touch i iPhone, do integracji systemu automatyki ze sprzętem audio-video.

Przejdź do sklepu

 

Oferta urządzeń do systemów kontroli dostępu obejmuje czytniki i karty (m.in. urządzenia do odczytu z dużej odległości, stosowane do otwierania pojazdom bram lub szlabanów).

Do systemów zabezpieczeń proponujemy różnego typu bariery podczerwieni, bariery mikrofalowe oraz bariery dualne, a także kamery z podglądem na telefonie komórkowym (za pośrednictwem UMTS).

Oferowane urządzenia są dostępne w naszych sklepach internetowych: http://www.automatyka-knx.pl/, http://www.czytniki-rfid.pl/, http://www.czujki-alarmowe.pl/.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do zakupów!

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania sklepu i statusu zamówień prosimy o kontakt:
Tel.: +48 22 649 95 84 lub e-mail: aptom@aptom.pl.

 

*Nazwy przedstawione w celach informacyjnych mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów / posiadaczy praw

PRODUKTY

Nasza oferta obejmuje wszystkie urządzenia i moduły niezbędne do budowy systemu inteligentnego budynku, zintegrowanego z innymi urządzeniami automatyki i wyposażenia budynku:

Okablowanie hybrydowe inteligentnego domu

Norma SEP (N SEP-E-002:2003) w punkcie 4.6.1. stanowi:

„Aby ułatwić w przyszłości założenie instalacji systemowej i zminimalizować ilość prac z tym związanych (np. instalacji w systemie European Instalation Bus, instabus EIB), zaleca się poprowadzenie dodatkowych przewodów szyny sterowniczej lub pustej rury instalacyjnej przewidzianej na ich założenie”. (Aktualna nazwa magistrali EIB to magistrala KNX – przyp. autora).

Wykonując nowe instalacje, nie warto więc powielać przestarzałych rozwiązań, które materiałowo są wprawdzie dość tanie, generują jednak duże koszty robocizny i praktycznie są nieskalowane... 

czytaj dalej ...

System LOXONE

Nowe rozwiązania do inteligentnego budynku, domu i mieszkania.

Na rynku automatyki budynkowej, oprócz systemów bardzo popularnych i wspieranych przez wielu producentów takich jak KNX/EIB, występują również rozwiązania firmowe przeznaczone do „inteligentnego” zarządzania budynkiem, domem czy mieszkaniem. Regularnie pojawiają się nowe systemy oraz nowe gamy produktów. Instalatorowi trudno jest na bieżąco śledzić rynek i oceniać, które z tych systemów rokują największe prawdopodobieństwo sukcesu u klientów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom instalatorów opiszemy ciekawy system, który w naszej opinii pozytywnie odróżnia się od innych rozwiązań, oferowanych przez firmy produkujące urządzenia na potrzeby „inteligentnych” instalacji. Cechami, które wyróżniają system firmy Loxone jest: wielozadaniowość, otwartość na inne standardy takie jak KNX/EIB, DMX, EnOcean czy 1-wire, zarządzanie zdalne z urządzeń przenośnych (typu iPhone, iPod Touch, iPad oraz wyposażonych w system Android), a do tego wszystkiego atrakcyjna cena...

czytaj dalej...

Słowa kluczowe
back_to_top